Nízkoenergetické domy

 Čo sú nízkoenergetické domy ?

Nízkoenergetické stavby sa stali fenoménom dnešnej doby. Je ich viac druhov. My sme sa však rozhodli pre domy na báze dreva, ktoré je v našich končinách tradičným materiálom.

Image

Naše domy sú montované z hotových dielcov. Ich zloženie je rokmi preverené, pretože domy podobného zloženia už roky stavajú vo Fínsku, Kanade a iných štátoch sveta. V Severnej Amerike tvoria montované domy až 80% a v Európe takmer 50% realizovaných novostavieb.   

 Keď sa povie montovaný dom, mnohí si prImageedstavia OKAL.  A majú určité predsudky. Napriek tomu ľudia v OKALOCH dodnes bývajú a na Slovensku je dokonca niekoľko veľmi vydarených rekonštrukcií, kde sa OKAL stal moderným bývaním.

Ale za tie roky technológie neskutočne postúpili a dnešné domy sú oveľa kvalitnejšie, majú lepšie zvukové aj tepelné izolácie a samozrejme aj remeselné spracovanie panelov automatizovanou linkou a ich montáž sú už na úplne inej úrovni.

Čo však zostáva je rýchlosť výstavby a variabilnosť riešení. No a šetrenie nákladov na energie.

Čím rýchlejšie dom dokážete postaviť, tým menej peňazí Vás samotná stavba stojí.  A verte, že domček menšej kategórie môžete mať pod strechou doslova za pár dní.

 

Image

 

Panely prídu na stavbu hotové a na pripravenú základovú dosku sa ukotvujú špeciálnymi kotvami.

Dom je zvonku zateplený a je na ňom fasáda, takže pri pohľade naň nerozoznáte, či je montovaný, alebo je tehlový. Dnešné materiály sú tak kvalitné, že aj vnútorný pocit z domu je veľmi príjemný.

Čo je výhoda oproti nízkoenergetickému domu z tehly? Na dosiahnutie podobných izolačných vlastností tehly je potrebná väčšia hrúbka steny. Naše steny sú tenšie a  Vy získate väčší vnútorný priestor, namiesto hrubých múrov.

Spojili sme sily so silným partnerom, aby sme Vám vedeli ponúknuť čo najvyššiu kvalitu.Image

Náš partner  firma GRAND-ÁCS kft.

je renomovaná spoločnosť, ktorá funguje na trhu už roky a patrí k najväčším firmám na trhu.

Na výrobu používajú najmodernejšie technické zariadenia. Svoju výrobu v roku 2009 zautomatizovali namontovaním nemeckej linky na výrobu panelov. Na rezanie dreva používajú moderné počítačom riadené CNC píly.

Od hrúbky steny a vnútorného vybavenia domu závisí, koľko energie reálne spotrebuje.

Môžeme Vám dodať ten istý dom ako nízkoenergetický, pasívny, alebo dokonca po zapojení špeciálnych zariadení Váš dom bude vyrábať energiu sám pre seba a stane sa aktívnym. Takýto dom spoločnosť GRAND-ÁCS postavila neďaleko našich hraníc a podrobne sleduje jeho spotreby a výkon solárnych zariadení. O výsledkoch Vás budeme pravidelne informovať.

Všetko závisí len od Vašich možností. Tak sa príďte poradiť!!!

K dispozícii máme rôzne zloženia stien od U=0,18W/m2K po U=0,105W/m2K!!!

U –koeficient tepelnej vodivosti, to znamená ako stena dovolí teplu, aby uniklo von. Na m2 steny unikne 0,18W energie pri teplotnom rozdiele 1 stupeň Celzia. Čím nižšia je hodnota U, tým menej tepla unikne.  

    grand 165 grand 218 grand 225 Image Image

ZLOŽENIE STENY s U = 0,18 W/m2K, energetická trieda B:

Image

 

 

Energetická certifikácia všetkých novostavieb je povinná. Tieto nízkoenergetické domy zložením  svojich stien a energetickou náročnosťou spĺňajú minimálne certifikát kategórie „B“. Závisí to od typu zvolenej steny. Štandardne sa používa ako obvodová stena GRAND 165.

Ale ak túžite po skutočne drevenom dome, vieme aj Vám splniť Váš sen. Naše "drevenice" sú izolované v stenách, čím sa zlepšuje ich tepelnoizolačná schopnosť.  Naceníme Vám ich na mieru.

    Image             Image            Image

    Image             Image            Image

Zloženie steny: Image

  1. 78mm drevo 
  2. 104mm celulózová izolácia
  3. 78mm drevo

 

Celková hrúbka steny = 260mm, U= 0,24 W/m2K